Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Internet Explorer 8.0 přinese nový renderovací mód od Pavel Cvrček - Obávám se, že nechápeš, co se tu pár...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 1. 2008 16:29

    Pavel Cvrček
    Obávám se, že nechápeš, co se tu pár lidí snaží říci. Řada věci byla ve webových prohlížečích implementována dříve a ve specifikaci se objevila až později. Viz například tabulky v NN. S řadou věcí v CSS je to podobné. Některé z nich byly implementovány v IE i NN stejně, a pak přišlo slavné W3C a udělalo si to ve specifikaci po svém. Navzdory dvoum existujícím implementacím.

    Původní kód NN zanikl, takže se dnes nemusí Mozilla s tímto dědictvím potýkat. U IE je to bohužel jiné. Ono změnit v prohlížeči funkčnost, na jejíž podobu je řada webů vyladěna, není jednoduché. Postihne to totiž jak webmastery dotyčných webů, tak hlavně koncové uživatele, kteří chtějí obsah a technologické pozadí je nezajímá.

    IE může jistě za mnohé špatné, ale občas je mu připisováno více, než je ve skutečnosti pravda. Lidé mají tendence si svět zjednodušovat ala "za vše může IE" místo toho, aby se zamysleli, zda náhodou není chyba i jinde. Třeba i v již zmíněném W3C a stylu jeho fungování. Osobně nejsem z toho META tagu v IE 8.0 nadšený, ale momentálně mě nenapadá elegantnější řešení pro zajištění zpětné kompatibility.