Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Jabbim Archive postihl velký únik dat VIP uživatelů od Jarda_P - Jo, chápu tě jak to myslíš. Ono to...

  • 15. 1. 2017 21:31

    Jarda_P

    Jo, chápu tě jak to myslíš. Ono to IMO není ale tak jednoznačné. Práva omezují Windowsy. Aplikace nic speciálního nevyžaduje. Nastavit povolení něčeho pro aplikaci se musí v OS ne v aplikaci, ta funguje bezvadně. Kdybych měl pátrat o tom, kdo za to opravdu může, tak nejspíš skončím u špatného návrhu Windows a ne u chybné aplikace. A taky na jednu stranu chápu, že v dokumentaci by to zmínit mohli, ale na druhou stranu chápu, že předpokládají (tvůrci OpenVPN), že když někdo administruje Windowsy, tak ví, jak je omezen účet běžného uživatele a že když chtějí jako uživatel pouštět aplikaci, která má měnit nastavení sítě, je třeba v policy editoru příslušnému uživateli přiřadit příslušná oprávnění.

    Tak to mozna tehdy, kdyby OpenVPN delali jen s ohledem na ostrilene adminy. Jenze ne kazdy admin ma 14 MCSE certifikatu a OpenVPN urcite pouziva spousta lidi treba doma a nemusi to byt zrovna zkuseni admini.

    Takze kdyz nekdo pise aplikaci, ktera pozaduje specialni nastaveni OS, mel by to zdokumentovat a jeste lepsi by bylo, kdyby pri instalaci overil, jestli potrebna nastaveni jsou pritomna v systemu a pak bud upozornil uzivatele na potrebu jejich nastaveni nebo dokonce by se instalator dotazal, ma-li nastaveni provest.