Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Jak bude Linux vypadat v roce 2012 od danaketh - Jenže on ne každý se živí retuší starých...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2008 13:57

    danaketh (neregistrovaný)
    Jenže on ne každý se živí retuší starých fotografií. 90% lidí co argumentují absencí Photoshopu v Linuxu jej vůbec nepotřebují a jen flejmují. Pak je 5% co ano a proto používají virtualizaci nebo jedou čistě na Windows. A zbylých 5% ani neví o co jde, jen trollují.

    Nicméně spousta grafiků používá Photoshop na Macu. Nativní provozování Photoshopu pod Linuxem nemá na jeho rozšíření vliv. Linux desktop má veškeré potřebné aplikace pro běžného uživatele. Běžný uživatel totiž potřebuje přístup k internetu, emailu a práci s dokumenty. A vybaven je i pro kancelář a živnostníky.

    Nízká rozšířenost spočívá v malé informovanosti lidí a jejich neochotě se učit něco nového. Kdekdo argumentuje tím, že nemá čas se učit ovládat nějaký složitý a nepochopitelný Linux. Jenže Windows se taky museli naučit ovládat - s tím se člověk nenarodí. Kromě toho je Linux snáze použitelný než Windows - například instalace aplikací. Spustím Kpackage, zaškrtnu si aplikace které chci nainstalovat a stisknu tlačítko Instalovat. U Windows si aplikaci musím nejprve najít, pak stáhnout nebo koupit a teprve když jí mám, mohu instalovat...