Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Jak na kompilaci Wesnothu 1.6 od Ondřej Tůma - Jako návod na instalaci ve smyslu: ./configure make make install to asi...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 3. 2009 21:54

  Ondřej Tůma
  Jako návod na instalaci ve smyslu:

  ./configure
  make
  make install

  to asi začnu psát návody na instalaci všeho možnýho :D
 • 25. 3. 2009 12:33

  Patrik Chrz
  A proč ne. Já mám podobným způsobem napsaný návod na instalaci USB TV tuneru, který musím instalovat vždy, když se mi nainstaluje nová verze jádra.
  4 řádky, kterým pořádně nerozumím, ale které mi stačí přepsat do terminálu.

  Ne každý musí být zrovna expert :D

  Jinak nedávno se mi "povýšil" Wesnoth na verzi 1.4. a všechno mám v angličtině :(. Přitom tam mám možnost zvolit si jako jazyk češtinu, ale nějak to na to nereaguje. Je ta 1.6. v češtině?
 • 25. 3. 2009 12:46

  Ondřej Tůma
  Ano.. 4 řádky, které obsahují kdo ví jaké zcela nelogické parametry ano... ale základní absolutně základní kombinace tří příkazů, kterou se dá nainstalovat téměř všechno ?

  Nicméně, Wesnoth v češtině je, hádám že je problém někde s kompilací jazyků nebo tak něco. Což je mimochodem právě ten případ, kdy bfu většinou končí. A pokud je schopen pátrat dál a zjišťovat co má udělat aby bylo vše jak má (kontrolovat logy, nastavovat přepínače, nebo dokonce opravovat skripty či kód), je už natolik pokročilý, že to není BFU a informace o třech naprosto standardních příkazech je pro něj zcela lichá naprosto nepoužitelná.

  Resp. jediný přínos toho článku je v tom, že je to určeno pro konkrétní distribuci kde si bfu připraví konkrétním způsobem prostředí. Ovšem pak pro jiného BFU na jiné distribuci je tento článek jednak nepoužitelným a druhak zmatečným.

  Opravdu nejsem člověk, který by takové články odsuzoval, jen mě přijde zcestné tvrdit o dotyčném návodu že je přenositelný na jinou distribuci, bo jediné co je přenositelné je obsaženo v každém README, přeloženo do všech jazyků a vystaveno na mnoha místech na internetu.