Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Jak obtížně se instalují hry na Linuxu? od Lael Ophir - Tak na Steamu a ve Windows Store jsou...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 7. 2016 21:12

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.kmen.nat.praha12.net

    Tak na Steamu a ve Windows Store jsou hry udržované, alespoň co jsem zatím zkoušel. Kdybych si něco koupil, instalace neprošla a nechtěl jsem se s tím párat, tak si prostě vyžádám vrácení peněz. To je pro autory jasný signál, že by měli hru lépe udržovat.

    Ad kdyby místo kasírování na neudržovaném produktu zvolili cestu typu abandonware/fre­eware/open-source - i indie titul je výsledkem velké spousty práce, a autoři pochopitelně výsledky té práce nechtějí dávat zdarma. Zvlášť pokud hra ještě generuje nějaké příjmy, byť relativně malé. Občas se navíc povede i prakticky mrtvý titul prodat ve slevách, nebo v akci typu Humble Bundle. Nebo je možné hry portovat na telefony, sociální sítě a další platformy, které přinese budoucnost (HoloLens, hodinky, mikrovlnka, kardiostimulátor :)). Například někteří autoři 8-bitových titulů je po letech znovu uvedli právě pro telefony. Uvolňovat něco jako open source/abandonware má smysl jen pokud to už nemá komerční potenciál, a pokud ho nebude mít ani do budoucna.
    Další problém s uvolňováním her jako open source/abandonware je ten, že tím snižujete vzácnost her. Lidé mohou hrát 10 let starý indie abondonware místo dnešní indie hry, tj. úbytek zákazníků. Navíc to lidi naučí že (legálně získanou) hru nemusí platit, "taková věc má nulovou hodnotu", tj. budou se víc zdráhat zaplatit za novou hru.