Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Jak se naučit používat linux v pěti krocích od anonym - Podle mého názoru je problém s návyky z...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2008 16:50

  bez přezdívky
  Podle mého názoru je problém s návyky z Windows, je proto potřeba vůbec na začátku vysvětlit, že Linux není de facto alternativa k Windows jako když se rozhodujete mezi notebookem Lenovo nebo HP.
  Autor tam dobře píše, že je potřeba si nejdřív o Linuxu něco načíst - pochopit Linux. Já jsem osobně přecházel na Linux dva roky, kdy jsem ho několikrát zavrhl a řekl, že již nikdy ten Linux. Ale nakonec jsem u něj zůstal, že již nemám ani dualboot (mám XP ve VirtualBoxu kvuli testovani designu webů).
  Další věcí je to mít důvod k přestupu na Linux. Můj důvod byl to, že jsem se chtěl trochu odlišovat od ostatních lidí, Windows jsem již dokonale znal - neměl jsem kam odborně růst. Linux mi nabídl odlišení se a hlavně neustálé bádání a stále poznávaní nových vlastností.
  Každý si prostě musí najít cestu. Ti kteří mají rádi jednoduchost a netouží po nastování k obrazu svému - ať zůstanou na Windows, není to nic špatného a hlavně je to jejich věc. Nemá cenu jim sáze dlouze vypravovat jak je to super apod., když tomu tak pro ně vůbec nemusí být. K linuxu si musí každý dojít sám.