Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Jak se naučit používat linux v pěti krocích od Jindra Šaur - Já jsem taky Linux instaloval a naštvaně mazal...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 8. 2008 12:02

  Jindra Šaur
  Já jsem taky Linux instaloval a naštvaně mazal asi dva roky :-) Dneska už je to v pohodě a Linux se na desktop instaluje stejně jako Windows. Dřív to bylo složitější a proto si asi všichni zvykli na Windows. I správci jsou jenom lidi a tak do firem nainstalovali všude Windows (tenkrát třeba 3.11), aby si ušetřili práci. :-)

  Osobně používám oba OS, ale Windows je pro mne pořád primární, protože:
  1. Je má na desktopu 100% mých klientů
  2. Notebook je pro mě lopata. Je mi jedno, jaké bude mít logo, jestli bude modrý, nebo červený. Důležité je, abych co nejdříve hotovou práci.
  Například CDMA modemy a 3G PCMCIA karta mi přišly včetně CD s ovladači pro Windows - vložím CD, jako správná lama kliknu několikrát na "Next", jsem na netu a můžu volat klientovi, že jsem mu ta pravidla na firewallech (iptables, samozřejmě :-)) přenastavil, jak chtěl. Dokud nebudou všechny tyhle propriety dodávány i s ovladači pro Linux, tak mě jejich instalace bude stát čas, který můžu trávit jinak. Já vím, že zrovna ten CDMA modem se dá rozchodit editací asi tří souborů, ale "Next" je pořád rychlejší. Za tuning vlastního notebooku mi nikdo nezaplatí.

  Líbí se mi grafické efekty v Ubuntu, ale z praktického hlediska zatím ještě pořád zastávám názor - na desktop Windows, na servery naopak jedině Linux (tam mi Windows nesmí :-))

  Mimochodem, kdyby někdo věděl, jak rozchodit synchronizaci kalendáře a kontaktů z Linuxu do HTC s Windows Mobile (bez kalendáře v mobilu jsem nepoužitelný člověk), tak bych mohl být s přechodem na Linux zase o krok dál... :-)))