Ciste subjektivni zkusenost - na sw fake R5, truecrypt, bez HW akcelerace ... co se tyce ctenia zapis u neni poznat rozdil (sifrovana je cela R5tka, pomaly 5k4 disky). Trochu je to znat pokud zaroven jede neco narocnyho na CPU a snazi se to zapisovat/cist spoustu dat. Maximalni zatizeni c2q nekde kolem 30%.
Celkove se ta R5 chova o dost lip, nez samotnej nesifrovanej 7k2 disk.
Mám stejnou zkušenost s notebookovým čtyřjádrem AMD A6 bez AES-NI, luks, notebookový 2.5 disk. Ten test na phoronixu není moc vypovídající pro desktopové uživatele. Ukažte mi blázna, který na desktopu provozuje těžce zatíženou databázi(v testu phoronixu přes 1000 transkací za vteřinu). Na desktopu/ není výkon důvod proč nešifrovat.
Treba na netbooku s Atomem ten rozdil ale poznate dost citelne. Treba vylistovani obsahleho adresare s ecryptfs muze trvat nekolik minut. Takze treba kdyz pouzivate Claws Mail, ktery ma kazdy email v extra souboru a patrite k tem, kteri sysli miliony starych mailu, tak budete cekat treba 5 minut, nez to nabehne. Pak uz je to tedy v cache a moc to nepoznate, ale prvni nabehnuti bude k vzteku. Mozna, ze s jinym sifrovadlem se to projevi mene vyrazne. Nevim, netestoval jsem.