Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Shenandoah byl backportován do OpenJDK a Oracle to...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2021 12:42

  Saljack

  Shenandoah byl backportován do OpenJDK a Oracle to ve svých JDK vyhazuje. Takže akorát Oracle dělá JDK které se liší od většiny. A udělali to z jednoduchého důvodu, protože Shenandoah je od RedHatu a ne od nich.

  Zrovna Javu Oracle uzdravil a vrátil ji mezi nástroje, se kterými se počítá. Sun si s ní zejména před svým odkoupením vůbec nevěděl rady a nebýt Oraclu, během pár let se z Javy stala zombie.
  Tohle si troufám tvrdit by bylo s kýmkoliv, kdo by SUN koupil. Java 7 již pod Oraclem měla obsahovat mnohem víc věcí v rámci Project Coin, který byl nakonec totálně vykleštěn.

  Nevím, co podle vás provedli Java EE. Nechtějí se o to starat, tak to nabídli komunitě a ta to převzala. Připadá mi to mnohem férovější, než si to nechat pod sebou a nechat to tiše umírat. To vynucené přejmenování package je trochu protivné, na druhou stranu se díky tomu krásně oddělí zrno od plev, což zrovna Jakarta EE dost pomůže.
  Třeba Java EE 8 měla obsahovat jiné věci a Oracle to několikrát změnil a nasliboval hory doly. Vznikla petice aby s tím něco udělali. Kdyby to předání proběhlo mnohem dříve, tak by to zas tak neumíralo ale Oracle se s Java EE choval jako slon v porcelánu.