Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Po roce 2010 přestávalo být jisté, zda Sun...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2021 17:56

  Saljack

  Po roce 2010 přestávalo být jisté, zda Sun Javu 7 vůbec někdy vydá. Oracle vydal Javu 7 aby se už hotové změny vůbec dostaly ven a byl prostor vývoj Javy znovu nastartovat. A to se Oraclu povedlo.
  A proč tedy ty věci z Project Coin nepřišly v Java 8.

  Java EE umírá už dlouho, protože o to jako o celou specifikaci není zájem. Správně se to rozdělilo na samostatné projekty, kdo chce, použije některý z těch samostatných projektů. Takže třeba máte jedu dvě knihovny z Jakarta EE ve frameworku pro mikroslužby – což je do určité míry přesný opak Javy EE.
  Zajímavé je, že RedHatu s Quarkus a i Springu se to celkem dobře daří. S tím mohl přijít Oracle již před 5lety a mohl si parádně prodávat support a licence, ale místo toho nedělal nic. Před 8 lety se klidně Java EE mohla dostat před Spring, ale Oracle si prostě nechal ujet vlak. Nikdo jim nebránil aby přišli s něčím jako je Eclipse MicroProfile a v té době by to měli celkem solidně nastartováné. Takže ano Oracle Java EE svojí hloupostí pohřbil a tím si pohřbil zlaté vejce, které by mu nyní s jeho cloudem velmi pomohlo.