Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Jenže se to nepřenášelo as-is. Vývojová verze se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2021 20:52

  Saljack

  Jenže se to nepřenášelo as-is. Vývojová verze se lišila závislostmi od produkční verze.
  Ale přenášelo. Právě super na tom bylo, že se v aplikačním serveru vytvořil resource s nějakým názvem a člověk již nemusel nic v aplikaci řešit. V tomhle Java EE 7 byla velmi dobrá.

  PostgreSQL bych do toho netahal, to je úplně jiná databáze. MariaDB vznikla hned na začátku, dřív, než Oracle něco s MySQL udělal.
  No ale právě díky Oracle místo toho aby někdo uvažoval jestli PostgreSQL nebo MySQL rovnou šáhne po PostgreSQL. A MariaDB vznikla díky tomu, že se Oracle od MySQL distancoval.

  Když jsem psal verzi 1.4, myslím tím verzi 1.4. To, že nemají podporu napsanou veřejně na webu v ceníku, neznamená to, že to pro velké firmy v USA nepodporují.
  Tady se jedná o možná o jednotky a navíc tam kde běží Java 1.4 už nebude podpora i pro OS. Na tom nemohou nic velkého vydělat. Mimochodem 1.4 je 20let stará takže bych docela rád viděl kdo to ještě používá. U 1.5 bych tomu možná i věřil ale u 1.4 to můžou být maximálně jednotky.

  Oracle JDK je víc než jen OpenJDK se supportem. Jsou tam další nástroje, další optimalizace
  A co tam je navíc? Protože všechno co tam navíc dřív bylo je již v OpenJDK.

  Ovšem Oracle to rozhýbal, to nemohl udělat nikdo jiný. Samozřejmě, že to, aby byl projekt živý, zahrnuje i to, že do něj přispívají i ostatní.
  Tím si právě jistý nejsem Oracle právě trvalo hrozně dlouho, než se to začalo hýbat a to až od Java 9. Do té doby si s tím nevěděl rady a z velké části žil ještě z toho co vznikalo v SUNu.

  Tím myslíte to, že když vyšla Java 9, Android konečně začal podporovat Javu 8? Mně spíš připadalo, že byl Google dalším vývojem Javy po verzi 7 zaskočen…
  Jenže o to vůbec nejde/nešlo a když pominul, že se s nimi Oracle soudil a tím to totálně zastavil a Google přešel raději na Kotlin, tak jde o to, že přivedl nové vývojáře k Java