Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Jeden důvod bych tady měl. AdoptOpenJDK nemá přístup...

 • 17. 9. 2021 10:41

  Saljack

  Jeden důvod bych tady měl. AdoptOpenJDK nemá přístup k TCK testům, takže proto to museli přejmenovat na Adoptium, protože to technicky není JDK.

  Tak v tom případě tohle nechápu, hned první věta na jejich stránkách:
  The Adoptium Working Group promotes and supports high-quality, TCK certified runtimes and associated technology for use across the Java ecosystem.

  A TCK mají zmíněné i u issue pro release Java 17. Všude je tam OpenJDK nebo JDK. Tak jak to tedy je?

  Shenandoah není v JDK 11 protože do LTS se NIKDY nedělají backporty jen bugfixy a security fixy. Pokud bude jedna vyjímka, bude jich za chvíli tisíc a jsme tam, kde jsme byli s JDK8.

  Takže tohle ze stránek OpenJDK je lež?
  In mainline OpenJDK 11u since 11.0.9. Requires opt-in during build time, check with your vendor for availability. See known vendors list below.

  Pro jistotu seznam všech JDK 11 které ho podporují:
  • Red Hat
  • Amazon
  • Azul
  • AdoptOpenJDK
  • Debian

  Oracle Db zvoní hrana? Všude kam se podívám je u zákazníků Oracle :), teda u těch, co nám platí hodně peněz. Ti jedou na Weblogic a Oracle DB. Tím neříkám, že jsou ostatní db špatné.
  Jak stará ta řešení jsou 10 let? A když ty zákazníci staví nová řešení šahají znovu po Weblogic a Oracle DB? Ale ano Oracle DB se používá reps. používal skoro všude, ale v poslední době vidím i u těchto zákazníků přesun do cloudu (hlavně do Azure). Oracle jim dnes nemá co nabídnout.