Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Tak si to přečte laskavě ještě jednou. Rok...

 • 20. 9. 2021 22:48

  Saljack

  Tak si to přečte laskavě ještě jednou. Rok 2018 jste do toho začal motat vy s Helidonem, já jsem od začátku psal před pěti lety a ano omylem jsem myslel rok 2015. V tu dobu to smysl mělo a hlad by po tom byl.

  Pokud napíšete aplikaci jenom za pomoci JPA a JAX-RS, tak vám s drobnou úpravou bude fungovat (nastavení frameworku) na většině těch frameworků, ale to je naprosto nepodstatné, protože kdyby existovala Java EE tak to tak mohlo fungovat. To co motáte do hromady je, že napíšete aplikaci přímo Hibernatem a budete se divit, že nepoběží na EclipseLink. Pořád motáte dohromady naprosto nesouvisející věci.

  Pokud je výsledkem mikroservice kontejner, možná to bude nativní kód přeložený GraalVM AoT, takže tam vám jarka v jiných vrstvách moc nepomohou. A i když to budete spouštět pod klasickým HotSpotem, pořád pro mikroslužby není úplně ideální nechat aplikaci teprve při startu zjišťovat, co je na classpath, a podle toho ji konfigurovat. Mikroservice nastartuje rychleji, pokud se tohle provede už v době buildu.
  To už se bavíme o něčem úplně jiném. A opět si diskuzi stačíte kam chcete.