Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Java 17 a OpenJDK 17 s hotovým Vector API a plánovaným koncem Applet API od Saljack - Já jsem se ale ptal, k čemu by...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2021 9:13

  Saljack

  Já jsem se ale ptal, k čemu by bylo, že by Oracle začal vyvíjet „Oracle Spring“.
  Tohle nikdo netvrdil. Psal jsem o tom, že měli Java EE modularizovat a udělat z ní v podstatě framework ale i s možností stále využívat aplikační servery. Byla by kontinuita a jsem si jistý, že by se to snadno prosadilo (speciálně pro vás museli by to udělat kolem roku 2015).

  Pokud napíšete aplikaci jenom za pomoci JPA a JAX-RS, tak vám s drobnou úpravou bude fungovat (nastavení frameworku) na většině těch frameworků
  Nebude.

  Přídáme do toho toho JSR 330. Vytvořím Java EE aplikaci a nasadím na AS a funguje. Vyměním v pom.xml Java EE dependency resp. doplnim Spring Boot startery, application.pro­perties (s pár nastaveníma) a dodám main classu s inicializaci @SpringBootAp­plication a teď pro vás příjde šok ono to funguje. To samé udělám pro Quarkus a hele on to funguje. Ještě aby vás to víc šokovalo to udělám pro Helidon, Eclipse MicroProfile, Micronaut. A jediné co je potřeba změnit je initializer a konfigurace, což je naprosto to samé co konfigurace AS. Ale chápu, to nejste schopen pochopit.

  Bavíme se o tom, kam směřují moderní javové frameworky pro vývoj webových aplikací. Protože to je to, po čem je dnes poptávka – a Java EE umřela proto, že nabízí univerzálnost, po které ale poptávka není.
  Ne to se teda nebavíme a nikdy jsme se nabavili. Pak to možná vysvětlujete proč stále píšete naprosté nesmysly. Od začátku se bavíme o tom, že Oracle zabil Java EE. Je mi naprosto jasné, že jako vždy se snažíte stočit diskuzi někam úplně jinam, ale na to jsem si s vámi tady vyměnil už příliš mnoho komentářů abych neznal vaše typické chování. Po té univerzálnosti je stále hlad a proto 90% těch frameworků využívá spoustu API z Java EE. Ty frameworky zaplňují akorát díru, která tady po Oracle s Java EE zůstala.