Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Je linuxový plánovač úloh horší, než se myslelo? od anonym - Báječné. Hned jdu nahodit svůj mnoha procesorový stroj...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 4. 2016 16:58

  bez přezdívky

  Báječné. Hned jdu nahodit svůj mnoha procesorový stroj a vyměnit plánovač.

  Ale vážně. Neškodilo by trochu se zamyslet. Článek uvedený ve zprávičce poukazuje na problémy na masivně multiprocesorových strojích (neplést s vícejádrovými CPU). Podrobnosti lze najít v odkazovaných patchích, které se věnují mimo jiné také správnému umístění na správný NUMA node. Což jsou věci které se na běžném 4-36jádrovém CPU jen tak neobjeví.
  Podobně zbytečné je chtít srovnání s BFS, který je navržený pro co nejvyšší interaktivitu za cenu mírné ztráty surového výkonu. Prostě je to naprosto jiná pohádka.
  Je fajn pracovat na co nejlepším chování scheduleru i pro ne zcela běžné stroje. Ale mást uživatele bulvárními zprávičkami po kterých se budou chudáci začátečníci trápit kompilací jádra, která jim nic nepřinese ... to není hezké.
  Pokud byste chtěli udělat něco užitečného, tak otestujte chování odkazovaných úprav na normálním PC. Autoři takový test neudělali. A možná dobře věděli proč.