Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Klesnou autorské polatky z některých médií, z CD a DVD ne od mates - Podle nasi Ustavy, respektive Listiny zakladnich prav a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2008 20:25

  mates (neregistrovaný)
  Podle nasi Ustavy, respektive Listiny zakladnich prav a svobod, je kazdy povazovan za nevinneho, dokud pravomocnym odsuzujicim rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.
  Autorske poplatky predem predpokladaji, ze budu datove medium zneuzivat k nelegalnimu kopirovani ci dokonce sireni multimedialniho obsahu.
  Myslim si tedy, ze veskere autorske poplatky jsou protiustavni a mely by byt zruseny. Mate nekdo konkretni zkusenost, jak podavat oznameni/navrh Ustavnimu soudu?

  Vezmete v potaz napr. situaci, kdy databazove centrum, ktere vubec nema spojitost s zadnym multimedialnim obsahem, musi platit, v tomto pripade absurdni, autorske poplatky...
 • 21. 7. 2008 23:44

  Radim Luža (neregistrovaný)
  Ano - nad tím se pozastavuji taky. Můj problém je - přiznávám na rovinu - že nemám odvahu se těmto principům a organizacím jich využívajícím postavit. Nejsem právník - netuším, jaké jsou možnosti. Kéž by se našel někdo, kdo by dokázal jakoukoliv protiakci zorganizovat. Každopádně - moje stanovisko je jasné a jednoznačné.