Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kolem 70 % vážných bezpečnostních chyb v Chromiu jsou chyby používání paměti od Filip Jirsák - Zajimava otazka a jestli mohu, zeptam se z...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 8:08

  Filip Jirsák

  Zajimava otazka a jestli mohu, zeptam se z jineho uhlu: Existuje vubec jazyk, v nemz lze psat naprosto bezpecne a neprustrelne JAKYKOLIV rozsahly projekt?
  Původní důležitou otázku jste posunul do nesmyslu. Samozřejmě dává smysl používat jazyky, ve kterých lze psát bezpečněji. To, že to stále není naprosto bezpečné a neprůstřelné je sice škoda, ale je to pořád lepší, než psát v jazycích, které jsou k těm chybám náchylnější.

  Podle me jsou tri hlavni faktory ktere to ovlivnuji
  Můžete mít pět aplikací, které budou mít tyhle tři faktory stejné, ale každá aplikace bude napsaná v jiném jazyce. Dává smysl jazyky porovnávat podle toho, která aplikace bude nejbezpečnější. Stejně jako dává smysl je porovnávat podle toho, která bude nejrychleji napsaná, která nejsnáze udržovatelná, která bude mít nejmenší nároky na hardware tak, aby měla použitelnou odezvu.

  Slysel nekdy nekdo, ze by byla zneuzita nejaka dira v Kate?
  To ovšem vůbec nevypovídá o tom, zda tam bezpečnostní chyby jsou nebo nejsou. Může to vypovídat jenom o tom, jaká je příležitost je zneužít. Také jsem nikdy neslyšel o tom, že by někdo vyloupil vlakové nádraží, zatímco vyloupení banky je oproti tomu častý jev. Ale vůbec to neznamená, že jsou nádraží lépe zabezpečená, než banky.