Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kolem 70 % vážných bezpečnostních chyb v Chromiu jsou chyby používání paměti od Baloun - 1) Nemyslím si, že k tomu v dohledné...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 14:53

  Baloun

  1) Nemyslím si, že k tomu v dohledné době dojde. Nikdo nikoho nenutí psát pro C++ překladač v C, a přitom to v podstatě jde. Je to v mnoha ohledech nevýhoda, ale v současné době, kdy se klidně programovací jazyk v nějaké verzi zažízne a hotovo, to je možná i výhoda. Dá se postupně psát nové věci v novém standardu, a není nutné hned vše přepisovat do nového.
  2) Není zač.
  3) Toto řešení se podle mě zvolilo, protože byla požadována nová vlastnost, která se starou syntaxí snad ani nešla udělat. Čili se muselo vytvořit něco nového. Navíc to stejně funguje u lambda funkcí, kde návratovou hodnotu ani jinak určit nelze.

  Souhlasím, že toho syntaktického balastu je hodně, ale to by se muselo jinak zavádět ještě mnohem více klíčových slov, a nebo odříznout tu zpětnou kompatibilitu. V C++ 20 je např. nová syntaxe pro koncepty, takže velikost balastu se sice sníží, ale člověk aby se učil novou syntaxi :D. Ale nikdo vás nenutí k nové syntaxi, díky kompatibilitě člověk může dál psát ten balast :D.