Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kolem 70 % vážných bezpečnostních chyb v Chromiu jsou chyby používání paměti od Filip Jirsák - Rad bych Vas pozadal, aby jste mi prestal...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 15:52

  Filip Jirsák

  Rad bych Vas pozadal, aby jste mi prestal podsouvat co si myslim, nebo co ocekavam.
  Já vám nic nepodsouvám.

  Minimalne to, ze nelze totez pozadovat ani po C++
  Jenže on to po C++ nikdo nechce.

  Respektive, abych byl uplne presny v tom co jsem psal, jsem presvedcen o tom, ze bezpecnost a spolehlivost vysledneho projektu, nezalezi ani tolik na jazyku, jako na tom, jak se k nemu postavy programatori a u k cemu je urcen.
  No, a jsme zpět u toho. Právě proto jsem na to reagoval. To, že neexistuje žádný 100% bezpečný jazyk, neznamená, že bezpečnost na jazyku nezáleží. Bezpečnost na jazyku záleží – pokud má automatickou správu paměti, nemohou tam být chyby plynoucí ze špatné správy paměti; pokud je staticky typovaný, odpadají chyby plynoucí ze špatné práci s typy. A tak dále. A ještě než v tom zase začnete hledat stoprocentní spolehlivost – i jazyky s automatickou správou paměti často umožňují nějakou část paměti spravovat ručně, i staticky typované jazyky umožňují kontrolu typů přebít. V takových částech pak samozřejmě k uvedeným chybám může docházet.