Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kolem 70 % vážných bezpečnostních chyb v Chromiu jsou chyby používání paměti od D.A. Tiger - [Josef Ink] "Celá ta myšlenka přetěžování aritmetického operátoru pro...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2020 23:48

  D.A. Tiger

  [Josef Ink]

  "Celá ta myšlenka přetěžování aritmetického operátoru pro účely zápisu/čtení ze streamu je nějaká divná."
  To je dle meho nazoru ciste vec pohledu. Ja se na operatory << a >> v pripade std::iostream nedivam jako na aritmeticke operatory, ale vnimam je jako (v prenesenem slova smyslu ) smerove operatory - ukazuje odkud kam tecou data. Stream = proud. Proud dat, odnekud - nekam. Obdobne jako napr. v shellu operatory presmerovani.

  Ale urcite by se nasly i pripady kdy mohou pusobit neprakticky, nebo tezkopadne, to nepopiram. Ale myslim, ze zrovna v C++ Ti nekdo nebrani jit jinou cestou, jen si ji proste musis vydlazdit (napriklad si na to napsat vlastni funkce/metody, ktere vic vyhovuji tvym pozadavkum - pokud uz to neudelal nekdo pred tebou).

  " A je to i dost nepraktické - zde uváděné moduly format a fmt jsou o dost lepší způsob, jak někam vyplivnout řetězce, nemyslíš?"
  Co se tyce std::format, jednak byl pridana teprve nedavno v C++20, jednak stejne vysledek musis poslat pres std::cout na terminal a jednak ani nevidim duvod proc to zrovna v tomto pripade pouzit, leda ze bych chtel do kodu cpat funkcionalitu, ktera stejne nebude mit na vysledek zadny vliv. Ja vim, ze to je dneska strane cool, ale to me nezajima.

  26. 5. 2020, 23:49 editováno autorem komentáře