Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kolem 70 % vážných bezpečnostních chyb v Chromiu jsou chyby používání paměti od anonym - Jestli je "přirozený" nevím. Mám pocit, že v...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 5. 2020 14:00

  bez přezdívky

  Jestli je "přirozený" nevím. Mám pocit, že v našem oboru není přirozené vůbec nic. Všechno je jen o naučení se, zvyku a hromadě tréninku. A jestli můžu vzít za slovo Daniela Kahnemana a jeho Rychlé a Pomalé myšlení, tak je to stejně i jinde. Veškerá naše intuice stojí na tom, že si natrénujeme mozek na podobných situacích. Něco úplně nového intuitivně a správně dělat prostě neumíme.

  Jinak já často ani neuvažuju o objektech jako samostatných entitách. Proměnné jsou obvykle spíš chlívky na hodnoty. Hodnotovou sémantiku v C++ bych nejlíp popsal stylem "Když můžeš, tak se chovej jako int". Proč by třeba string měl být nějaký objekt na haldě, na který se může vést hromada odkazů? Proměnná typu string je prostě chlívek na string a nějakou alokaci paměti ať si řeší uvnitř. Když nemám odkaz na string, ale přímo string, tak to vlastnictví vyplyne už z toho, kde ta proměnná je.

  OOP paradigma a reálný svět jsou dost vzdálené. Podobnosti jsou IMO spíš na škodu a slouží hlavně k tomu, aby začátečníky vodily stále do stejných pastí. V reálném světě děláme něco my s objekty, v OOP světě dělají něco ty objekty samotné. Drtivá většina reálných objektů umí akorát tak "zůstaň". Kdesi jsem četl vyjádření samotného Alana Kaye, že se mu ten název moc nepovedl.

  Nevím, jestli si pamatujete svoje OOP faily, já ty svoje jenom částečně. Určitě jich bylo mračno, než jsem si natrénoval hlavu.