Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Král spamerů se přiznal: hrozí mu 26 let od anonym - Zajímavá rada - přijde mi to stejné jako...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2008 0:45

  bez přezdívky
  Zajímavá rada - přijde mi to stejné jako to doporučení aby člověk u serverů "prostě jen" zavřel všechny porty a nebude hrozit, že mu to někdo vzdáleně napadne. :)

  Email si člověk může chránit různě, já to řeším tak, že mám v té konkrétní doméně několik účtů k jedné schránce a chodí mi do různých složek - podle použití. Webmaily nemám rád, gmail používám jen pro web fóra a dívám se do nich jednou za uherský rok. Myslím, že snad každý má mailů několik a soukromé/pracovní si tak chrání. Je ale velká naivita myslet si, že na váš mail nikdo nepřijde, pokud ho nikam nepošlete. Na Centrum např. stačí někomu poslat jediný mail a do týdne vám na odchozí adresu začne chodit spam. To se netýká jen Centra. Emailové adresy se automaticky odchytávají ze SMTP spojení po celém Internetu. Asi ne na páteřních routerech, ale kde je to technicky schůdné si koumáci ty sniffery nasadí.

  Jedinou spolehlivou ochranou proti tomu je rozšíření TLS při komunikaci mail serverů Internetem. Pomalu se to začíná rozmáhat, ale ještě to není ono. Běžný člověk ze svého MUA to ale nijak ovlivnit nemůže.

  K vašemu poslednímu odstavci - je to celé o tom, jak špatný spam filtr používáte. Jak jsem říkal, mě SA žádné legitimní emaily nezahazuje. Přesto když se nudím, si složku Junk pravidelně procházím, kdyby náhodou. Emaily, které mají spam-bodů nad limit, ale méně než je typické pro "totální spam" mi filtr v JUNK navíc označuje, takže kontrola je hračka na pár vteřin. To co líčíte vy, je jen krajní příklad velmi špatné konfigurace, kdy adresát nemá přístup k vyřazeným emailům. To je možné dělat nanejvýš jen v případě 100% jistých spamů nebo nějakém amatérském/domácím prostředí. Nejlepší je buď zbytek směrovat do různých složek uživatele, nebo prostě jen do hlaviček přidávat výsledek scanu a třídění nechat na MUA.