Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kritická zranitelnost StrandHogg 2.0 dopadá na 1 miliardu přístrojů s Androidem od Miroslav Šilhavý - Je to systém "Víc očí víc vidí". Ty...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2020 10:14

  Miroslav Šilhavý

  Je to systém "Víc očí víc vidí". Ty buildy uvádí nějaký vývojář a je to jeho vizitka. Čím déle působí, tím více se mu dá věřit. Obecně to je bezpečnost k ničemu, ale podobně vám nikdo nezaručí, že ve Windows nejsou zadní vrátka...

  Zajímavě pokroucený pohled na věc.
  Vývojář není živ z vizitky, ale z peněz. Vizitka mu je maximálně může přinést.

  U Microsoftu víte, že dělají vše pro to, aby udrželi přízeň zákazníka (ať už to znamená cokoliv). Vydělají na licencích a online službách. Toto si nebudou chtít ohrozit, je to jejich čitelný zájem. Firma si své zaměstnance podchycuje a kdyby udělali něco "na vlastní triko", má páky se bránit (žalovat).

  Neznámý vývojář může mít dobře placenou práci, nebo se taky topit v dluzích. Vývoj alternativního OS mu možná přináší zajímavé pracovní nabídky, ale taky možná ne. Možná že je pro něj zajímavější do kódu propašovat něco špatného - třeba na zakázku, nebo i sám pro sebe. Taky některé chyby může propustit, i když o nich ví - protože prostě zadarmo už nemá víc prostoru je opravovat. Zkrátka pozice a motivace je nečitelná a k tomu víme, že nenese žádnou odpovědnost (ani vůči Vám, ani vůči neexistujícímu zaměstnavateli).

  Pokud bych tedy porovnával rizika, tak XDA Developers buildy by byly z tohoto porovnání dopředu vyřazené, není je o co opřít.