Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kritická zranitelnost StrandHogg 2.0 dopadá na 1 miliardu přístrojů s Androidem od Milan Keršláger - A v čem je rozdíl? Většina menších programů...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2020 11:09

  Milan Keršláger

  A v čem je rozdíl? Většina menších programů v mém Linux desktopu má jednoho autora a kód nikdo neřeší. Řeší se jen údržba, ta rozhoduje. Na XDA si můžete vybrat mod, který je dlouhodobě udržovaný.

  Sorry, ale je to zdarma. Nechcete-li neberte. Chcete-li, pomozte. Taky si můžete koupit Huawei, Xiaomi (sám mám) s vestavěnými reklamami a detailním sledováním interního prohlížeče... Nebo Apple, který dělá totéž a ještě se chlubí příjmy, které za informací prodej má. A nebo Mozilla, Google, to je fuk, všude se v nějaké míře informace využívají ("souhlasím s odesíláním diagnostiky" :-)

  Jistě může vám někdo do modu podstrčit těžbu bitcoinů, ale na to byste snadno přišel (uživatelé řeší spotřebu baterie). Nebo tam může dát ty reklamy (rychle by skončil, je to jeden z důvodů existence modů) nebo sledování navštívených webů a používaných aplikací (jenže jsou to obvykle šunky a malé počty telefonů, takže to nemá potenciál vydělat na tom nějaké peníze).

  Není nic jednoduššího, než na tom fóru sledovat jedním okem vlákna těch maintainerů, tam získáte rychlý přehled, kdo jak na tom je.