Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kritická zranitelnost StrandHogg 2.0 dopadá na 1 miliardu přístrojů s Androidem od Miroslav Šilhavý - Jasně. Frajer, který umí udělat distribuci pro mobilní...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 5. 2020 21:15

    Miroslav Šilhavý

    Jasně. Frajer, který umí udělat distribuci pro mobilní telefon si pro nejistý a velmi malý výdělek zničí fajnovej záznam do životopisu, pomocí kterého si vydělá mnohem více po celý život.

    U rizik neplatí logika, že 99,99 % lidí by se zachovalo tak, jak píšete. Pro existenci rizika stačí aby jeden jediný v tomto ohledu selhal. Jistě namítnete, že může selhat i korporace nebo její zaměstnanec. A v tu chvíli jsme právě u toho rozdílu, že v jednom případě se jedná o v podstatě anonymní osobu bez odpovědnosti (nelze žalovat) vs. plně identifikovaná a stíhatelná osoba (obvyhle pod nicknamem). Taky nemusí jít o záměr, může do kódu propustit něco cizího, co neodchytí. Nebo to může být i obyčejný šlendrián. Možností je mnoho.

    Taky pochybuji, že je pro hodně zaměstnavatelů tak významným zářezem v životopisu to, že se zmohl na bastlení cizích střepů kódu do distribuce na XDA developers.