Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Kurz Bitcoinu je pod 4000 dolary, za týden klesl o tisícovku od Miroslav Šilhavý - Hodne problemu s volatilitou a manipulacemi se vyresi...

 • 26. 11. 2018 10:08

  Miroslav Šilhavý

  Hodne problemu s volatilitou a manipulacemi se vyresi casem samo, jakmile se Bitcoiny postupne rozprostre mezi bezne uzivatele.

  K tomu Bitcoin nesměřuje. Aby lidé přijali bitcoin, museli by 1. v BTC vydělávat (což už dnes někteří zvládají), ale hlavně, 2. musely by být ceny zboží a služeb pevné v BTC a do lokálních měn přepočítané.

  V hospodě, kam chodím na pivo, přijímají BTC. Ale kurz BTC počítají podle ceny piva v CZK a směnného kurzu. Takže, zatímco vím, na kolik piv si měsíčně vydělám v CZK, tak v BTC to netuším - lítá to nahodu a dolů.

  Jediné, co má šanci se uchytit v BTC jsou služby poskytované po internetu a pak darkweb. To je na rozprostření mezi lidi opravdu málo.

  Navíc, znám pár lidí, kteří BTC mají, kupují, prodávají. Ale všichni, bez výjimky, v tom vidí bonus spekulace. Nikdo z mých známých není "čistá duše", která by si přála Bitcoinem platit své životní výdaje.