Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Let's Encrypt je na více než 50 % domén s HTTPS od Karel - Certifikáty nevysvětlíte, protože nemají v reálném světě obdobu. Lidé...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 4. 2018 18:39

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Certifikáty nevysvětlíte, protože nemají v reálném světě obdobu.

    Lidé vidí logo své banky, tak tam jdou, počkají až se rozsvítí jejich čísílko a baví se s jakýmkoliv bankéřem. Obdobně na úřadě: najdu v kterém patře je odbor občanských průkazů, najdu správné dveře, zaklepu a řeším věc s kýmkoliv, kdo tam sedí. Ani v jednom případě nikomu nelustruji jmenovku, natož abych po nich chtěl průkaz.

    Lidé se na internetu zkrátka musí chovat podobně, jako ve fyzickém světě: chodit jen tam kde to znám a řídit se adresou. Plnou pravdu máte ve vaší poslední větě: s certifikáty a zelenými zámečky je to stejné - také je nikdo nečte a číst nebude. Klidně jim vysvětlete, jak to správně číst, ale je to zbytečná informace pro někoho, kdo to nečte. Pojmy "průkaz totožnosti" a "důvěryhodná osoba" jsou zkrátka prázdné. Lidé je nezaměňují, lidé to první ignorují a to druhé považují za automaticky splněné tím, že vešli do správné budovy.