Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Letošní Vánoce patřily Linuxu, ukazují statistiky Amazonu od Ivorne - Jako vpodstatě souhlasím. K čemu je dobré, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 1. 2014 13:23

  Ivorne (neregistrovaný) ---.necoss.net

  Jako vpodstatě souhlasím. K čemu je dobré, že se Linux rozšiřuje? Praktické využití je pouze v protiargumentu k "Windows je lepší než Linux, ten Linux přeci skoro nikdo nepoužívá.". Čím dál více mám ale pocit, že tvrzení "Linux používá málo lidí" spíše ukazuje na jeho kvalitu. Celkově mám pocit, že ve spoustě oblastí se mnohem častěji většina lidí mýlí než že by měla pravdu.

  Taky se podívejte co rozšiřování Linuxu dělá. Google mi moc radost nedělá - z Androidu ani z ChromeOS pro svět svobodného softwaru nic moc dobrého nevylezlo. Často mi přijde, že jde spíše proti hodnotám IT komunity.

  Canonicalu to slavné rozšíření Ubuntu taky moc neprospělo. Přijde mi, že v současné době zabíjí většinu svých prostředků rozvojem věcí, o které nikdo nestojí (jako třeba Mir) a přesvědčováním komunity o tom, jak jsou jeho projekty (jako třeba Unity) hrozně skvělé (netvrdím že není dobré).

  Například takový Steam je podle mně zatím dobrý. Valve se věnuje jenom Steamu a do jiných programů se moc nemíchá. To, že SteamOS je skoro vanilla Debian je podle mě přínos. Mělo by to přinést portaci více her na Linux a snad konečně dokončení ovladačů grafických karet.

  Prostě některé rozšiřování Linuxu je pro nás dobré a jiné ne, je třeba to brát individuálně.