Hlavní navigace

Názor ke zprávičce LibreOffice končí s 32bitovými verzemi pro Linux od Michal Kubeček - Zprávička mluví o tom, že se nebudou poskytovat...

  • 5. 6. 2019 18:48

    Michal Kubeček

    Zprávička mluví o tom, že se nebudou poskytovat "oficiální" LibreOffice buildy přímo od TDF. Ty se už teď nabízejí jen pro x86_64 a i586 (k tomu navíc MacOS a Windows), takže z hlediska ARMu se nezmění vůbec nic, žádné oficiální buildy pro ARM (32-bitový ani 64-bitový) nejsou ani teď. Navíc má většina uživatelů LibreOffice stejně spíš jako distribuční balíček a je jen na distribuci, jestli ho bude nabízet dál a jak dlouho.

    Jiná otázka je, jak to bude do budoucna, protože pokud vývojáři přestanou nabízet hotové binárky pro i586, dá se očekávat, že tuto architekturu nebudou ani testovat a nevšimnou si, když se něco rozbije jen na ní. A chyba specifická pro i586 pravděpodobně bude mít výrazně nižší prioritu než chyba týkající se i x86_64.

    A ruku na srdce: opravdu je tolik uživatelů toužících provozovat LibreOffice (který patří i na x86_64 spíš k náročnějšímu software, ať už z hlediska zátěže CPU nebo spotřeby paměti) na ARMv7?