Hlavní navigace

Názor ke zprávičce LibreOffice nabídne alternativní rozhraní ve stylu MS Office od higgsuv boson - Rád bych svůj přidal komentář ohledně estetického hlediska...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2016 20:09

  higgsuv boson (neregistrovaný) ---.cgn.sat-an.net

  Rád bych svůj přidal komentář ohledně estetického hlediska (tzn. ne použitelnost).
  Našel jsem nějaké články se screenshoty:
  http://news.softpedia.com/news/libreoffice-5-3-to-launch-with-a-microsoft-office-like-ribbon-ui-511061.shtml
  https://www.taringa.net/post/linux/19480237/NotebookBar-en-LibreOffice.html
  Verze na Win7 vypadá hodně divně. Jako důvod vidím jednak místy rozbitý layout a druhak, že LibreOffice využívá nativní „look and feel“ a tentýž je použitý i v jejich ribbonu. Potíž je v tom, že wokní „look and feel“ tak, jak tam vypadá, se právě hodí nehodí na ribbon, ale na toolbar. V MS Office to vyřešili vlastními ovládacími prvky, díky kterým se na to jakžtakž dá koukat - opticky je to celkem sladěné. Ten týpek na Taringa nejspíš používá nějakou Linuxovou distribuci, ve které si nastavil flat „look and feel“ systémově, takže tam vypadá ribbon docela dobře, ale stejně to zatím vypadá jako strukturované menu. Bude zajímavé pozorovat, jestli se tým LO pokusí vyrobit crossplatform widgety, které přidají něco víc oproti menu (konkrétně např. ten náhled stylů). Napadá mě, že by to mohli založit např. na technologii náhledu slajdů a šablon, akorát panel zmenšit a naplnit něčím jiným.
  Je mi jasné, že je to jedna z prvních verzí s ribbonem a že se od ní nedají očekávat zázraky. Ale je co zlepšovat. Vývojářům jsem tenhle soupis neposílal, nejspíš to viděli sami.