Hlavní navigace

Názor ke zprávičce LibreOffice nabídne alternativní rozhraní ve stylu MS Office od Lael Ophir - Ad pokaždé, když otevřu doc nebo docx v...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 12. 2016 16:34

    Lael Ophir (neregistrovaný) 185.14.233.---

    Ad pokaždé, když otevřu doc nebo docx v jiné verzi wordu, než v jaké byla vytvořena, něco se rozbije - rd si nechám popsat konkrétní reprodukovatelný příklad.

    Ad kecáte, vašnosto. Formát OpenDocument byl od 3. května 2006 standardizován Mezinárodní organizací pro normalizaci jako standard ISO/IEC 26300 - ano, to byl, jenže nepopisoval vzorce ve spreadsheetech. Resp. popisoval že vzorce ve spreadsheetu jsou, a že jsou "implementation specific", takže nic konkrétního. Až do ODF 1.2, který obsahuje OpenFormula a byl u ISO standardizován v červnu 2015, tedy vzorce ve spreadsheetech bohužel nebyly součástí standardu. Je otázkou jak vůbec došlo k přijetí standardu pro formát office aplikací, který nepopisuje tak zásadní věc.

    Ad Z původně microsoftího uzavřeného XML vycházející standard ECMA-376... - ano, OOXML i ODF vycházejí z XML formátů konkrétních kancelářských balíků.