Hlavní navigace

Názor ke zprávičce LibreOffice: za půl roku odstraněno 3200 nepoužívaných funkcí od David Tardon - > Pár dodatků a zpřesnění: > > Na pročišťování se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 1. 2012 12:41

  David Tardon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  > Pár dodatků a zpřesnění:
  >
  > Na pročišťování se pracuje dlouhodobě. MM o ní mluvil o ní už na OOoCon 2005 co se pamatuji já.

  Ano. V praxi to fungovalo tak, ze Caolán pustil callcatcher na kazdy novy milestone, vysledek zverejnil na svem webu a pak posilal patche do OOo bugzilly. Ne zrovna efektivni...

  > Ale asi na do toho teď opřeli.

  Hlavne je to ted jednodussi. Jednak seznam nepouzitych funkci je primo v git checkoutu (soubor unusedcode.easy), druhak zacleneni patche nevisi na libovuli "spravce" urcite casti kodu. A hlavne: driv to delal Caolán, dneska temer vyhradne lide z komunity. (Tj., neni to neco, na cem by se nejak zasadne podileli placeni vyvojari. Spis to nechavame novackum.)

  >
  > > čistkách pracuje řada vývojářů z Red Hatu i dalších firem.

  Michael nic takoveho nenapsal...

  > Michale Meeks ve zprávičce zmiňuje pouze Caolana (Caolán), a to je ten jeden vývojář RedHatu na LO. Jestli najali dalšího, tak o něm nevím. Nebo to bylo myšleno tak, že Caolan teď maká za dva? ;)

  Mel byste si doplnit vedomosti :) Red Hat (opravdu se to pise takhle, bez mezery je to jen v logu) v soucasnosti zamestnava 5 LibreOffice vyvojaru. Stephan Bergmann, Eike Rathke a Michael Stahl nastoupili loni na podzim, ja v lete 2008. (A Caolán vzdycky makal za dva ;)

  Jinak Michael zminuje Caolána jakozto autora programu callcatcher, ktery je pouzivan pro hledani nepouzitych funkci.