Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce LibreOffice: za půl roku odstraněno 3200 nepoužívaných funkcí od anonym - Pár dodatků a zpřesnění: Na pročišťování se pracuje dlouhodobě....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2012 19:45

  bez přezdívky

  Pár dodatků a zpřesnění:

  Na pročišťování se pracuje dlouhodobě. MM o ní mluvil o ní už na OOoCon 2005 co se pamatuji já. Ale asi na do toho teď opřeli. Doufám že ne proto, že by se tam jinak kopou do zadku ;) na LO je práce jak na kostele.

  > čistkách pracuje řada vývojářů z Red Hatu i dalších firem.

  Michale Meeks ve zprávičce zmiňuje pouze Caolana (Caolán), a to je ten jeden vývojář RedHatu na LO. Jestli najali dalšího, tak o něm nevím. Nebo to bylo myšleno tak, že Caolan teď maká za dva? ;)

  Zajímalo by mě, kolik kódu v procentech z celkové codebase to bylo. No snad Ohloh brzy prozradí. Kdyby se teď náhodou přišlo na to, že codebase se třeba nezvětšuje zdaleka tak jako za doby co byli na projektu lidi od Sunu / Oracle, mohou kluci od LO vždycky namítnout: vždyť to taky pročišťujeme, my mažeme kód ;)

  P.S.
  Abych nebyl špatně vykládán, jakožto sám developer, já refactoringu fandím, i když jako uživatele LO mě trápí jiné věci.

 • 11. 1. 2012 19:49

  bez přezdívky

  Až teď mě to došlo. Tak RedHat zmíníte, a Novell ne? Michael Meeks je zaměstatnenc Novellu. Většina aktivních developerů na LO zaměstnává Novell. Komu kredit tomu kredit. Vám ten Novell nějak není po chuti..

 • 11. 1. 2012 21:25

  Lopata (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Meeks je zaměstnanec SUSE, které už nespadá pod Novell, ale pod Attachmate a mělo by být na Novellu nezávislé. Stalo se tak když Attachmate minulý rok koupil Novell. V principu to samozřejmě na tom, co jste napsal, nic nemění.

 • 14. 1. 2012 12:41

  David Tardon (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  > Pár dodatků a zpřesnění:
  >
  > Na pročišťování se pracuje dlouhodobě. MM o ní mluvil o ní už na OOoCon 2005 co se pamatuji já.

  Ano. V praxi to fungovalo tak, ze Caolán pustil callcatcher na kazdy novy milestone, vysledek zverejnil na svem webu a pak posilal patche do OOo bugzilly. Ne zrovna efektivni...

  > Ale asi na do toho teď opřeli.

  Hlavne je to ted jednodussi. Jednak seznam nepouzitych funkci je primo v git checkoutu (soubor unusedcode.easy), druhak zacleneni patche nevisi na libovuli "spravce" urcite casti kodu. A hlavne: driv to delal Caolán, dneska temer vyhradne lide z komunity. (Tj., neni to neco, na cem by se nejak zasadne podileli placeni vyvojari. Spis to nechavame novackum.)

  >
  > > čistkách pracuje řada vývojářů z Red Hatu i dalších firem.

  Michael nic takoveho nenapsal...

  > Michale Meeks ve zprávičce zmiňuje pouze Caolana (Caolán), a to je ten jeden vývojář RedHatu na LO. Jestli najali dalšího, tak o něm nevím. Nebo to bylo myšleno tak, že Caolan teď maká za dva? ;)

  Mel byste si doplnit vedomosti :) Red Hat (opravdu se to pise takhle, bez mezery je to jen v logu) v soucasnosti zamestnava 5 LibreOffice vyvojaru. Stephan Bergmann, Eike Rathke a Michael Stahl nastoupili loni na podzim, ja v lete 2008. (A Caolán vzdycky makal za dva ;)

  Jinak Michael zminuje Caolána jakozto autora programu callcatcher, ktery je pouzivan pro hledani nepouzitych funkci.