Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce LibreSSL: odstraníme balast z OpenSSL od j - Ja teda nevim, ale dycinky sem mel dojem,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2014 0:17

  j (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Ja teda nevim, ale dycinky sem mel dojem, ze je jednodussi napsat neco znova (s kompatabilnim rozhranim trebas) nez prekopavat neci zprasenej kod. To totiz naprosto standardne a ve 100% pripadu vede k tomu, ze kvuli nepochopeni nejakyho kodu se prehlidne neco velmi podstatnyho. Pak to dopada trebas tak, ze se misto 1024bit klice realne pouzije prvnich 128bitu ...

 • 24. 4. 2014 6:04

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.145.broadband14.iol.cz

  To jste si, jako dycinky, myslel špatně. Když se zeptáte prakticky jakéhokoliv vývojáře, co si myslí o projektu na kterém pracuje, odpověď nejspíš bude něco jako "je to příšernost, přepsal bych to celé od začátku". Přijít s buldozerem a začít znovu na zelené louce je myšlenka svůdná, ale v naprosté většině případů špatná. Stojí to obrovskou spoustu času a práce. Přitom ve starém kódu je vyřešená řada problémů, na které narazil v reálném světě, a na které zřejmě narazíte znovu. Navíc nikdo nezaručí, že nakonec dojdete k lepšímu kódu, než s jakým začínáte. Vždyť řešíte stejný problém stejnými nástroji.
  V naprosté většině případů je lepší řešit konkrétní problémy starého kódu. Úprava objektového modelu, přesun kódu na odpovídající místo, refactoring.

  Joel Spolsky to popsal před lety naprosto přesně:
  http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000069.html

 • 24. 4. 2014 8:50

  dustin (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pěkný článek, veliká pravda. Díky za link.