Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od - - - @Miroslav Šilhavý "Elitní školy nejsou od toho, aby děti...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 13:33

  - - (neregistrovaný) ---.dynamic.dsl.as9105.com

  @Miroslav Šilhavý

  "Elitní školy nejsou od toho, aby děti vyrůstaly "za zdí", ale dostanou se především k lepším učitelům. Elitářství dětí je pak vedlejší efekt."

  A ten vedlejší efekt je právě to "vyrůstali za zdí". To elitářství nemají z toho, že mají lepší a specializovanější informace, ale protože v kombinaci s oddělením od ostatních získávají ten odstup - elitářství.

  Já bych nic nevynucoval. Šel bych na to takto:
  - ZŠ by měla nějaké minimum, které musí pokrýt známkami - jč, matika + něco (např. jazyk).
  - ZŠ (každá) by měla určitý okruh na řekněme (pouze) poznávací vzdělávání
  - ZŠ by měla určitý prostor na vlastní iniciativu - např. podle odbornosti sboru v místě nebo typicky sportovky

  - SŠ by vypsali jejich minima na přijetí žáků s tím, že si k tomu i vydají jedno dvě skripta, povedou si třeba přípravku. Nebo se a stanoví minimum pouze podle minima ZŠ. Jmenované se už stejně dávno děje. Tím pádem se děti mohou už na konci ZŠ orietentovat na střední školu a nemusí se patlat s něčím, co je nezajímá a nikdy umět nebudou

  Ty školy liší podle regionů, možností, financí. To samé střední. Já bych se jenom snažil určit nutné minimum - matika, jazyk, čeština a nějaké poznání a zbytek už si trend stanoví sám. Např. úplně jiné požadavky bude mít ostravsko na ZŠ a úplně jiné Praha. Minimum zůstane a zbytek bude schopný v určitých mantinelech reagovat na vývoj světa.