Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od Filip Jirsák - Váš problém je, že si myslíte jak jsou...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 14:20

  Filip Jirsák

  Váš problém je, že si myslíte jak jsou lidé hloupí
  Ne.

  ztratí se v tom Vašem slovíčkaření
  Já neslovíčkařím. Nemůžu za to, že vy čtete něco úplně jiného, než jsem napsal.

  Napsal jste svůj příspěvek v dikci toho, která názorová strana má pravdu
  Ne. Speciálně jsem si na to dal pozor, abych nepsal nic o tom, že má nějaká strana pravdu.

  Ohánět se tím, že význam je jiný, protože tam nějaké slovo není fyzicky napsané, to je opravdu dětinské.
  Vy se tváříte, že jde o nějaké chybějící slovíčko. Jenže význam toho komentáře byl úplně jiný. Nemůžu za to, že vy máte v hlavě představu o mém komentáři dřív, než si ho přečtete – a když si ho přečtete a zjistíte, že je úplně o něčem jiném, nenecháte se tím nijak vyvést z míry a dál trváte na té své představě.

  Celou dobu jsme tu četli komentáře, jak změny těch slov prosazují nějací aktivisti a pak na to přistoupí ustrašení lidé, kteří nechtějí mít problémy. Tak mne jenom napadlo, jestli všichni řadí Linuse taky k těm ustrašencům, nebo jestli někoho nenapadne: „No jo, on ten Linus pro ostřejší výraz nechodí daleko, ten by se asi jen tak něčeho nezalekl. A úplně zmatený, že by se neorientoval, co se kolem něj děje, také není.“ A že tedy přehodnotí svůj postoj, že pro změnu jsou jen pomatenci a ustrašenci. To ještě nemusí znamenat, že se přikloní na druhou stranu – pořád to může být „chápu a respektuju argumenty protistrany, ale setrvávám na svém názoru“.

  Jenže nic takového tu nenapsal jediný člověk. Místo toho přijdete vy, napíšete fungl nový komentář a tvrdíte, že si něco takového myslím – přestože v mých komentářích pro to nemáte doklad ani v jediné čárce.