Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od binární transfób - "Než řešit "pravdu", je daleko jednodušší, když se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 14:30

  binární transfób

  "Než řešit "pravdu", je daleko jednodušší, když se slova nahradí, nota bene za daleko výstižnější."

  Co to znamená "daleko výstižnější ?" To že jeden termín který se doposud používal nahradíme osmi novými a ať si každý vybere co mu sedne - ovšem pouze z této nabídky - to má být výstižnější ? Když jeden vývojář bude ve svém kódu používat spojení requester/res­ponder, jiný leader/follower a další nesmysl v podobě host/worker, tak je to podle vás výstižnější ? Skutečně nám chcete podsouvat, že chaos je výstižnější než řád, to jako vážně ?

  Proč toto celé vzniklo ? Kde je nějaký oprávněný požadavek na změnu názvosloví nejprve v Gitu a teď i Linuxu ? Kde jsou např. studie (nebo alespoň výsledky nějakých dotazníků) které by se lidí zeptali na to, zda spojení dvou logických částí programu označené jako master/slave považují za rasismus ?
  U Gitu jste se oháněl v první řadě tím, že jde o dobrovolnost (a kdo si chce pojmenovat větev jako "master" bude moci i nadále) - teď u Linuxu už tu možnost mít nebudete - nově napsaný kód nebude moci obsahovat názvosloví master/slave. Tak co, stále podle vás v pořádku ?

  Šermujete tu v diskuzi s argumenty typu "význam slov se mění a je to tak normální" - KDO tento význam změnil ? CO přesně je rasistického na otrokářství ? Chápu historii USA potažmo celé Ameriky, ale kromě nich jsou tady ještě další čtyři světadíly, kde většina bílých otroků historicky sloužila bílým pánům (aneb slovan-slav->slave), vetšina černých otroků černým pánům a většina mongoloidních (asiackých? - ugh) otroků zase sloužila mongoloidním pánům.
  Když černí Afričani lovili jeden druhého a prodávali lidi z podrobených kmenů (či přímo svoje soukmenovce) hnědým (na východě Afriky) či bílým (v západní Africe) otrokářům, tak šlo taky o rasismus ?

  Co to tady na nás zase spolu s Jirsákem zkoušíte za hovadiny ? Skutečně věříte tomu, že historickou nespravedlnost v jedné části světa vyřešíte změnou názvosloví na celém světě ?
  Opravdu věříte tomu, že kolem vás jsou samí debilové, nebo že si lidí nechají věčně s..t na hlavu ?