Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od Miroslav Šilhavý - Co to znamená "daleko výstižnější ?" To že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 14:54

  Miroslav Šilhavý

  Co to znamená "daleko výstižnější ?" To že jeden termín který se doposud používal nahradíme osmi novými a ať si každý vybere co mu sedne - ovšem pouze z této nabídky - to má být výstižnější ?

  Ano, master/slave nic bližšího nevyjadřuje. Nové navrhované termíny dokáží dokonce lépe odlišit stav.

  ovšem pouze z této nabídky

  To jste si vymyslel. Nechávají volnost ve volbě termínů a dávají k dispozici některé, které přijdou příhodné.

  Když jeden vývojář bude ve svém kódu používat spojení requester/res­ponder, jiný leader/follower a další nesmysl v podobě host/worker, tak je to podle vás výstižnější ? Skutečně nám chcete podsouvat, že chaos je výstižnější než řád, to jako vážně ?

  Ono to k řádu zase dojde, nemusíte mít strach.

  U Gitu jste se oháněl v první řadě tím, že jde o dobrovolnost (a kdo si chce pojmenovat větev jako "master" bude moci i nadále) - teď u Linuxu už tu možnost mít nebudete - nově napsaný kód nebude moci obsahovat názvosloví master/slave. Tak co, stále podle vás v pořádku ?

  Naprosto. U cizího produktu musíte respektovat pravidla, která si určí autor (maintaineři). U vlastního si můžete používat co chcete. Forkněte si Linux, licence to umožňuje.

  Co to tady na nás zase spolu s Jirsákem zkoušíte za hovadiny ? Skutečně věříte tomu, že historickou nespravedlnost v jedné části světa vyřešíte změnou názvosloví na celém světě ?

  Ne, ani si to nekladu za cíl.

  Opravdu věříte tomu, že kolem vás jsou samí debilové, nebo že si lidí nechají věčně s..t na hlavu ?

  Ne. Doufám, že se z nich nestane tupé stádo jen křičících o tři slova. Doufám, že vezmou do ruky klávesnici a udělají to líp.

  Zdá se mi, že jste si úplně popletl, co je Open Source. Dává Vám možnost se podílet za stanovených pravidel na vývoji i možnost udělat fork a pokračovat po svém. To je poměrně hodně svobod. Pokud budete ve vývoji významný, získáte možnost ovlivnit i ta pravidla zevnitř. To má opravdu hodně daleko od sraní na hlavu.