Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od binární transfób - "Ano, master/slave nic bližšího nevyjadřuje" Pojem master/slave v kódu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 7. 2020 16:20

  binární transfób

  "Ano, master/slave nic bližšího nevyjadřuje"

  Pojem master/slave v kódu programu vyjadřuje absolutní podřízenost jednoho subsystému (modulu, funkce, objektu, datové struktury, ...) na druhém. Tím že subsystémy přejmenujete na primární/sekun­dární, hostitel/pracant či původce/cíl ten význam likvidujete. Jak má někdo např. na první pohled poznat, že primární/sekundarní vyjadřuje podřízenost a nikoliv vstup/výstup ? Jak mám poznat, že iniciátor/cíl je o úplné podřízenosti cíle ? O nesmyslnosti spojení hostitel/pracant jsem tu už psal.

  "To jste si vymyslel. Nechávají volnost ve volbě termínů a dávají k dispozici některé, které přijdou příhodné."

  Pokud by toto byla pravda, tak by nikdo nelimitoval použití termínu master/slave pouze na kód v údržbě.
  Když to obrátím - znemožňuje dnes někdo vývojářům jádra použití termínů jako host/guest v kódu a dokumentaci ? Nebo třeba proxy ? Pokud ne, tak co se tady řeší, proč má být použití v celém IT a elektronice naprosto běžně používaného termínu znemožněno v projektu, kde s ním nikdy nebyly žádné problémy a nikdo si na něj nestěžoval ?

  "Forkněte si Linux, licence to umožňuje."

  Aha, takže od zamýšleného cíle - přilákání nových lidí - jsme se dostali k opaku - aneb když se vám to nelíbí tak táhněte. To má nějaká ukázka té správné liberální inkluze ?

  "Pokud budete ve vývoji významný, získáte možnost ovlivnit i ta pravidla zevnitř."

  Aha, takže celá tahle debilita vznikla od významnějších vývojářů Linuxu. Nikoliv z nějakých internetových plátků/médií a politických neziskovek stojících naprosto mimo Linux Foundation potažmo celé IT - tohle vyprávějte dětem a bábám někde na tržnici, ne normálně uvažujícím lidem.


  Podívejte, já nejsem liberál abych někoho přesvědčoval o tom, co je správné a co ne - to nechť si každý vyhodnotí sám za sebe. Může dokonce být, že existuje X dobrých důvodů, proč nahradit jeden termín osmi novými (z nichž minimálně tři jsou naprosto nevyhovující), potažmo zákazem používání termínu se kterým nikdo do teď neměl problém. To co vám ale teď a tady můžu garantovat a za co klidně dám i ruku do ohně je skutečnost, že mezi těmi X důvody NIKDY nebude "výstižnost".