Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Linus schválil použití neutrálního jazyka v linuxovém jádře od martyd -f - Náhrady nejsou pevně definované, vývojáři si budou moct...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2020 14:29

  martyd -f

  Náhrady nejsou pevně definované, vývojáři si budou moct zvolit, co se jim hodí více.
  - . - . - . -

  Takže můžu bez problému zůstat na správném master/slave a blacklist/whitelist a s těma novodobýma sluníčkovýma slovíčkama se vůbec nepotkám, nebo mi to někde bude nutit ty naprosto nesrozumitelné hyperkorektní úchylky typu initiator/target?
  Do haj..e sotva jsem si na to kubuntu zvyknul, budu muset z morálních důvodů odejít :( Ne že by na woknech tyhle hlouposti neřešili, ale asi se to líp toleruje u uzavřeného os, kde tu absurdní demenci člověk tolik nevidí...

 • 13. 7. 2020 18:49

  binární transfób

  "Takže můžu bez problému zůstat na správném master/slave a blacklist/whitelist a s těma novodobýma sluníčkovýma slovíčkama se vůbec nepotkám..."

  Ne, nemůžete. Dle odkazované zprávičky je to jasné - termíny jako master/slave a blacklist/whitelist se budou smět používat pouze pro udržování starého kódu (a dokumentace). U nově vytvořeného kódu (a dokumentace) se budou používat výhradně nové termíny - to jaké konkrétně bude záviset na vývojářích.

  Tak jako to chápu já, tak u staršího kódu si můžete názvosloví ponechat, zatímco pokud vytvoříte úplně nový kód, tak se musíte rozhodnout - někde tak bude primary/secondary, jinde initiator/target a někdo jiný zase bude preferovat leader/follower. Namísto jednoho termínu se tak budete setkávat (u nově napsaného kódu a dokumentace) v tomto jednom případě hned s osmi termíny.

  A to tu ještě máme možné možné modifikace do budoucna - např. mě kombinace host/worker nesedí - k termínu "host" v IT je dávno ustálený termín "guest", nemluvě o tom, že celá dynamika je špatně (hostitel/pracant - co tohle má jako vyjadřovat ??). Buďto host/guest nebo boss/worker (popřípadě něco jiného za "boss" - např. "chief" apod.).

  Zkrátka ke každému termínu můžeme očekávat do budoucna dlouhé debaty - podobně jako se dnes ve vědě debatuje o nově objevených pohlavích (naposledy když jsem se díval jich bylo 61 nebo 63 - ale to už je taky nějaký ten pátek, stovku určitě během pár let dáme), debaty v rámci studijních oborů typu "studia bělosti" u segmentů vědy popírajíc existenci lidských ras, nebo třeba záchodky pro každé pohlaví (což není logisticky možné - proto unisex toalety) na školách a na úřadech - a další a další moderní liberální vymoženosti a objevy.

  A běda každému zpatečníkovi, který se toto opováží kritizovat - takoví budou nejprve řádně onálepkováni (nácek, xenofob, rasista, fašista, transfób, atd.) a poté jednoduše scenzurováni (smazáním příspěvků či celých účtů které nebudou vyhovovat extrémně široce formulovaným podmínkám užití, které se navíc mění klidně několikrát do roka). Ti nejvehementnější budou ve jménu svobody slova za své názory trestáni odnětím svobody (podpora hnutí potlačujících lidská práva a svobody).

  No není ten liberalismus žůžo ?