Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Linux bude kralovat netbookům v roce 2012 od Jaromír - Tohle říkali, když se mluvilo o procesoru Cell...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2009 20:26

  Jaromír (neregistrovaný)
  Tohle říkali, když se mluvilo o procesoru Cell v době když se ještě nevyráběl. Předpovídali obrovský rozmach Linuxu neboť by nebyl problém skompilovat linux pro jiný procesor. Navíc se mluvilo o tom, že Cellbude výkonově překračovat nejrychlejší Intel a spotřebu bude mít taky menší. A skutek utek, dnes se sice masově vyrábí, ale pouze do superpočítačů, nebo do konzolí. Do desktopů z nějakýho důvodu se neprosadil. Asi jej tam lidi nechtěli - asi se báli, že by jim tam nešli Windows.
  Tak si myslím, že Arm bude další nafouknutá bublina.

  Jinak pohádka je to hezká. Já osobně bych si koupil hned desktop počítač s procesorem Cell který by vykonově s přehledem drtil i ty nejrychlejší přetaktovaný mnohojádrový Intely (AMD).
 • 14. 4. 2009 21:49

  anonymní
  No jelikož ARM je, pokud nepletu, nejprodávanejší procesor současnosti, tak to asi až tak nafouknutá bublina nebude. :] Jinak teda Cell technicky asi splnil, co slíbil, ale ne každý chroustá na počítači simulace. A to univerzální PowerPC jádro v něm až tak za moc nestojí.
 • 15. 4. 2009 11:12

  Sten (neregistrovaný)
  Cell, Itanium, MIPS, Alpha - těch nových superrychlých architektur, které měly mít bleskový nástup, bylo dost, ale hlavně kvůli Windows (a jejich programům) se zůstalo u x86. Nicméně ARM se prosazuje už dlouhodobě v mobilech (používají dnešní mobily i jinou architekturu?) a začíná se objevovat i v netboocích, tak uvidíme. Do desktopů ale asi nepronikne, tam trochu vyšší spotřeba a trochu nižší výkon nikoho moc netrápí.