Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Linux bude kralovat netbookům v roce 2012 od Atom321 - Ta předpověď vychází z naivního a zcela nesprávného...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 4. 2009 9:48

  Atom321
  Ta předpověď vychází z naivního a zcela nesprávného předpokladu, že Microsoft bude jen nečinně přihlížet. Bude to přesně naopak. MS prostě několik set svých stávajících programátorů převede na vývoj WindowsCE. Koupí několik klíčových firem, které pro ARM vyvíjejí software (zejména audio/video kodeky). Ty, co se nebudou chtít nechat koupit, utopí v soudních sporech kolem patentů. Výrobcům nabídne výhodné množstevní slevy, pokud se zavážou prodávat pouze Windows. Časem většinu patentových sporů sice prohraje a dostane několik pokut od různých antimonopolních institucí. Mezitím už budou Windows+MS Office na 95% všech prodávaných netbooků a Linux zůstane zase jen nadšencům.
 • 15. 4. 2009 16:17

  SB (neregistrovaný)
  Taky to de, má to jen jednu chybu - daný plán je tak na 3 a více let, jinak řečeno se to do konce roku nestihne.
 • 15. 4. 2009 17:33

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Proč by to MS dělal? Nakonec bude mít ARM netbooky s Windows a MS Office, na kterých nepoběží nic jiného, protože výrobci SW své aplikace nebudou portovat na ARM. To už MS udělal s Alpha, PowerPC a MIPS. Aplikace nebyly, nikdo to nekupoval, MS z celé věci po čase vycouval kvůli slabým prodejům. Mělo by to dnes dopadnout lépe? A proč?

  Když jsme u toho, tak není důvod používat Windows CE, když se dají použít NT.