Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linux Mint končí s KDE od Kebab - Ale vždyť to je a co píšeš totál...

 • 27. 10. 2017 9:34

  Kebab (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Ale vždyť to je a co píšeš totál dnes už tradovaný nesmysl! Tj. že KDE má prý milion voleb, v KDE5 je to srovnatelné právě i s tím Xfce a vím o čem píšu.
  A pokud dotyčný má alespoň nějak současnější hardware, myslím co se týče výkonu, navíc má někde vedle Windows a musí s nimi také dělat třeba v práci, tak to KDE5 je nejpohodlnější volba a dle mne stojí nad tím Xfce.
  U toho Mintu však vidím to, že on už dříve v letech posledních na KDE nějak ehm zapomínal, tj. vedle jiné distribuce jely už na KDE5 ale on tak nějak jel v kolejích pořád KDE4, do toho některé Qt aplikace už ale také chtěly závislosti z KDE5 a v Mintu proto v repozitářích zůstaly trčet pořád ty staré tehdejší verze programů a bylo to na vztek, byl to jeden z důvodů proč jsem a ač původně v Mintu se začal (pro KDE) poohlížet jinde. Chtěl jsem mít aktuální uživatelské aplikace!
  Obávám se že ze strany Mintu jeho rozhodnutí je nesmyslné, bral bych kdyby ohlásil že nadále bude hlavní právě KDE a Cinnamon (nebo MATE), takto vlastně bude udržovat ve 3 verzích totéž a jen se budou tyhle desktopy vzájemně kanibalizovat. Také nároky na vývojáře.