Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linux Mint stále hazarduje s bezpečností od Filip Jirsák - Nemuzes proste rict, ze distributor, ktery se snazi...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 12. 2016 15:51

    Filip Jirsák

    Nemuzes proste rict, ze distributor, ktery se snazi resit problem upstreamu releasem vlastnich patchu je pricinou problemu. On jenom resi existujici potavku uzivatelu a nedostatek ve vyvoji v upstreamu.
    Poptávka uživatelů je po softwaru, který má co nejméně chyb a co nejvíce funkcí (u některých uživatelů to může být i v opačném pořadí, ale ti budou už dnes používat rolling distra). Backportování patchů není něco, co by uživatelé chtěli, je to výmysl distribucí, jak ten výše uvedený požadavek zajistit. A je otázka, zda je to opravdu nejlepší způsob (i když vynecháme možnost, že by to řešil upstream).

    Já si nemyslím, že by to byl problém upstreamu. Podle mne je problém v představě, že stabilní software získám tím, že z prováděných změn vyberu jenom některé a ty použiju samostatně. Myslím, že webové prohlížeče jsou důkazem toho, že jedna udržovaná a testovaná aktuální verze je lepší řešení.