Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linux Mint stále hazarduje s bezpečností od brk - No pozor, to není o plivání na Microsoft....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2016 6:55

  brk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No pozor, to není o plivání na Microsoft. Windows 7 býval dobrý systém a Microsoft ho nehorázným způsobem sabotuje.

  Čistá instalace se stává pro domácího uživatele víceméně nemožná a je to bezpečnostní hazard. Windows update je rozbitý takovým způsobem, že neuvěřím, že to je náhoda.

  Dva týdny tomu jsem jsem měl na instalaci 3 originál z fabriky downgradované notebooky na Windows 7. Nakonec jsem tam musel dát Windows 10, protože jsem na to neměl čas. Jeden notebook hledal aktualizace tři dny a nenašel nic. Na zbylých dvou jsem chvílemi zkoušel různé návody z internetu, ale nefungoval žádný.

  Internet je zavalený diskusemi o rozbitých Windows Updatech a tipy, co je třeba nainstalovat ručně, akorát to nefunguje. Problém je, že snad každý měsíc jde o jinou aktualizaci, kterou je tak potřeba doinstalovat a nyní patrně už ne jen jedenu.

  Včera jsem řešil stejný případ, jen už jsem nakonec dobral k cíli. K oživení aktualizací bylo potřeba stáhnout a nainstalovat ručně _9_ aktualizací. U části z nich ještě záleží na pořadí. Pak se to rozjelo normálně.

  Totální sabotáž. Windows 7 jsou podporované do ledna 2020, ale udělat teď čistou instalaci, nebo recovery, znamená, že to zařízení už je neaktualizované.

  Po tomhle by si Microsoft nezasloužil plivání, ale kopání.