Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linux Mint stále hazarduje s bezpečností od Milan Keršláger - Komunikace musí fungovat oběma směry. Pokud správce distribuce/balíčků...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2016 11:44

  Milan Keršláger

  Komunikace musí fungovat oběma směry. Pokud správce distribuce/balíčků označujete "nazi", pak chyba nebude jen u nich.

  Zaměstnanci Red Hatu mají za úkol pracovat s upstreamem, což také dělají (i v současnosti), protože je to z dlouhodobého pohledu výhodné (a navíc se zároveň učí). V SUSE to tak nebývalo, jak je to dnes, to nevím.

  Pokud vývojář najde chybu a chtěl by, aby se projevila v distribuci, měl by nějakým vhodným způsobem s balíčkářema spolupracovat. Myslet si, že "se to udělá samo", není dobrý přístup. Také je důležitá politika distribuce - například RHEL víceméně zamrzne v době vydání. Opravy i upgrady balíčků se dělají, ale jen u věcí u kterých to má význam (resp. prioritu). Taky musí být poptávka (otevřený bugreport na abugzilla.red­hat.com nebo otevřený ticket, jste-li platící zákazník). U Fedory je naopak poměrně velká vstřícnost k povyšování verzí i po vydání distribuce.

  Celé opensource je kolektivní dílo, takže nelze předpokládat, že někdo něco udělá za vás. Když něco chcete, předpokládá se že přiložíte ruku k dílu. Pokud ruku k dílu nepřiložíte, neměl byste nadávat a měl byste se spokojit s tím, co je k dispozici.