Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Linux Mint stále hazarduje s bezpečností od Filip Jirsák - Pokud vývojář najde [opraví] chybu a chtěl by,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2016 13:27

  Filip Jirsák

  Pokud vývojář najde [opraví] chybu a chtěl by, aby se projevila v distribuci, měl by nějakým vhodným způsobem s balíčkářema spolupracovat.
  To mi připadá poněkud zvrácené. Distribuce snad má přidávat nějakou přidanou hodnotu, ne přidělávat práci vývojáři, který se bude doprošovat každého distribučního správce extra, jestli by byl tak laskav a zařadil opravu chyby.

  Celé opensource je kolektivní dílo, takže nelze předpokládat, že někdo něco udělá za vás. Když něco chcete, předpokládá se že přiložíte ruku k dílu. Pokud ruku k dílu nepřiložíte, neměl byste nadávat a měl byste se spokojit s tím, co je k dispozici.
  Já nenadávám a nepoužívám distribuce, které pod pojmem „stabilní“ dodávají unikátní netestovaný zastaralý software. Akorát si myslím, že je tenhle model přežitý, protože už nastává doba, kdy bezpečnost se zastaralým softwarem prostě nezajistíte, i když budete patchovat sebevíc. A že by možná stálo za to tu energii, která se věnuje na vytváření unikátních málo testovaných verzí, věnovat raději na testování a opravování aktuálních verzí.