Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Linux spojuje Severní a Jižní Koreu od ulik - Neni to dusledek toho, jak Microsoft Jizni Korei...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2008 12:55

  ulik (neregistrovaný)
  Neni to dusledek toho, jak Microsoft Jizni Korei vyhrozoval, ze pokud bude muset platit pokutu danou tamnejsim antimonopolnim uradem, pak prestane vyrabet Win pro Koreu? Nevite o tom nekdo blize?
 • 18. 1. 2008 14:55

  icu (neregistrovaný)
  Microsoft sice vyhrožoval, ale pak se zachoval zcela stejně, jako v EU - připravil "K" verzi bez Playeru, ale za stejnou cenu jako s ním.
  Jen s IE7 a tím pádem s Vistou se člověk nedostal do banky, přes web na mail a tak. Už se to zlepšilo, hlavně u 32bitové verze, ale pořád to není ono.
  Jižní Korea chce obecně vytvářet nebo alespoň ovlivňovat ty technologie, které se mají v Koreji používat - ať už to jsou telefonní ústředny, CDMA nebo to šifrování dat - a uvědomili si, že ani závislost na systému, jehož vývoj nemohou v podstatě ovlivnit. Nejde tedy o nějaké PR hrátky, ale o snahu Korejců mít v zemi používané technologie maximálně pod kontrolou.
  Největší problém Microsoftu vidím v tom, že Korea své řešení "jak nahradit MS technologie" nejen dovede do úspěšného konce, ale že ho začne masivně nabízet po světě.