Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Majitelé TV Samsung si stěžují na rostoucí množství reklam od Miroslav Šilhavý - Kutilovi to možná to půjde snadněji rootnout a...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2020 11:24

  Miroslav Šilhavý

  Kutilovi to možná to půjde snadněji rootnout a nahradit svobodným software než u TV. Červené tlačítko ať si vetknou za klobouk. (...) Opět se ukazuje že tzv. "smart" věci platí, že když vás to může sledovat, tak vás to sleduje. (...)
  Zde je prostor pro stát aby zasáhl. Změna chování po koupi, nemožnost to vypnout, neinformování zákazníka a pod. Doufám že z toho budou žaloby, soudy a regulace.

  Neviděl bych to tak černě. Tyto věci jsou samoregulační. Jakmile se spotřebitelé začnou odklánět od výrobců, výrobci velmi rychle korigují svoje postoje. Takže kutil bude akorát tak frustrovaný, že věnoval energii něčemu, než vyladí, tak na trhu už bude existovat řešení.

  Jak psal pan kolega výše, jedinou cestou je, že se spotřebitelé začnou zajímat nejen o inzerované parametry, ale budou výrobky požadovat i vyzkoušet v praxi. Tím se přinejmenším zrychlí ten oběh mezi blbým nápadem výrobce a korekcí.