Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Majitelé TV Samsung si stěžují na rostoucí množství reklam od cziss - Tedy mě osobně to přijde jako obyčejná sprosťárna....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2020 9:53

  cziss

  Tedy mě osobně to přijde jako obyčejná sprosťárna. Když si něco koupím, jako např. televizi, tak tam reklama (další zdroj peněz pro výrobce) nemá co dělat a je mi úplně jedno, jestli platím pouze hardware a software je tam tzv. "zadarmo". To jsou prostě jen lži a obezličky. Jiná věc by byla, kdyby jste tu televizi dostali celou zadarmo :)...

  Btw. moc dobře ani nechápu, kam má tato politika vést. Vždyť snad každého koho znám ta reklama s***. Výrobce tak vlastně nutí spotřebitele aby koupil příště zboží jiného výrobce, nehledě na to, že ho naučí se víc o produktu informovat dopředu (a to je taky dle mích zkušeností pro výrobce dost velké mínus).

 • 10. 3. 2020 10:16

  Miroslav Šilhavý

  Když si něco koupím, jako např. televizi, tak tam reklama (další zdroj peněz pro výrobce) nemá co dělat a je mi úplně jedno, jestli platím pouze hardware a software je tam tzv. "zadarmo".

  Toto platilo možná tak před padesáti lety.
  Před třemi sty lety platilo, že autorské dílo nepotřebuje žádnou ochranu, protože se nedalo nijak rychle rozmnožovat.

  Doba se vyvíjí a charakter "věcí" kolem nás se neustále mění. Dnes je software stejně důležitá část výrobku, jako jeho hardware. Cena hardware poklesla nepřirozeně: za den sedění na prdeli v kanceláři vyděláte na výrobek, na který byste suroviny doloval ze země a zpracovával týdny, i kdybyste měl veškeré moderní vybavení. Z části je tento gap zacelován prací lidí, kteří mají sotva na jídlo a bydlení, z části prací v regionech, kde se kašle na ekologii, lidská práva a základní sociální jistory.

  Vždyť snad každého koho znám ta reklama s***. Výrobce tak vlastně nutí spotřebitele aby koupil příště zboží jiného výrobce

  Teď jste mimoděk popsal základ problému. Spotřebitel zboží nesrovnává, maximálně čte tabulky, kde jsou jen pečlivě vybrané "dobré" parametry. Kromě udržení kroku s konkurencí v základních parametrech, má výrobce jedinou možnost zaujmout zákazníka cenou. Určitě sám čtete flamwars v diskusích, kde se střetávají názory teoretiků, kteří hodnotí parametry a cenu vs. názory praktiků, kteří dodávají, že ve skutečnosti záleží i na jiných parametrech. Početně to vyhrávají teoretici, kteří dané zboží možná někdy viděli, ale nemají zkušenost z široké praxe.

  Proto výrobce hledá, jak snížit cenovku. Ví, že rychlost startu, respnozivitu televizoru, zobrazení reklam nikdo z konkurence neinzeruje jako výhodu. Tak proč by se tím měl zabývat on? Vymyslí reklamu a sníží cenovku o pár malých, ale důležitých šupů. Ví, že buďto za nedlouho budou to samé dělat i ostatní. I kdyby se trh od takové praktiky odklonil, vždy může napravit reputaci reklamou - prostě další model bude všude inzerován jako "televizor bez nevyžádaných reklam" a zákazník se k němu vrátí. Podobné to bylo kdysi s výrobci navigací; když začaly být mapy dostupné zdarma, všechny navigace se začaly inzerovat jako "s doživotními mapami".

  A že reklama každého jen otravuje? Inu, tak to je. Reklama je v TV vysílání, v rozhlase, kolem silnic. To by mi vůbec nevadilo, dávno už existuje spousta služeb - placených kanálů, online služeb, kde za mírný poplatek reklamu nezažijete nebo jen v silně omezeném množství a bez přerušování programu.

 • 10. 3. 2020 16:02

  cziss

  To platí stále a po pravdě před 50 lety nevím nevím, jestli bylo něco, co se dá označit jako software. Jistě, mě jako ekonomovi nemusíte vysvětlovat jak jsme se průmyslovou revolucí dostali do této řekněme "post-industriální éry"...

  Nicméně, podle mě se charakter věcí, spíš tedy vztahu kupující - prodejce prostě nemění. Za něco zaplatím, tím pádem je to moje a nadále to již nesmí sloužit ke generaci zisků někomu jinému. Pokud na tohle přistoupíte, tak jste prohrál, tečka.

  Sám si protiřečíte s těmi placenými službami. Mám HBO GO například, kde platím za obsah, reklamy tam nejsou, protože za obsah co? Platím! Youtube - obsah zadarmo = musím strpět reklamu. Ale tu televizi si taky snad platím = tedy za peníze jsem si ji zakoupil. V čem je to tedy jiné a proč bych měl strpět reklamu? Vážně nevím.

 • 10. 3. 2020 16:21

  Miroslav Šilhavý

  Tak předně, nekoupil jste si televizi, ale televizor. Ten televizor umožňuje přístup k službám, které mají nějaké své podmínky. Jednou ze služeb je pozemní (kabelové/sate­litní) vysílání. Některé z nich jsou placené, některé mají reklamu a některé jsou placené a mají reklamu. Tuto službu si nekupujete, ale smíte ji čerpat. Pokud je služba dána obdobím (předplatného), pak služba skončí. Když jdete do biografu, také si neodnesete film, pouze jste ho mohl shlédnout v rámci služby (služba projekce filmu v daném místě a čase).

  Televizory jsou dnes kombinovaná zařízení. Umožňují zobrazit vysílání, ale umožňují přístup i k dalším online službám prostřednictvím internetu. Internet pro televizor slouží pouze jako médium pro přenos dat služeb. Tyto služby jsou vydefinované. Stejně jako v komerčním vysílání musíte strpět vkládané reklamy, naprosto stejně analogicky musíte strpět i reklamy u služby, pokud jinou variantu nenabízí. Na Vás je pouze rozhodnout se, jestli tyto služby chcete využívat, nebo je využívat nebudete. Stejně jako těžko uspějete s voláním do televize (nikoliv televizoru), aby Vám reklamy nevysílali, tak patrně ani neuspějete u poskytovatele té online služby. Protože tu jste si nekoupil, koupil jste si jen zařízení, které k ní umí přistupovat.

  Jediné, co vidím jako problematické je, pokud výrobce televizoru spustí reklamy dodatečně, nebo když nejdou vypnout aniž by přestal zbytek televizoru fungovat.

  Prostě si musíme zvyknout, že je potřeba nejenom číst parametry kupovaného hardware, ale přečíst si i parametry (podmínky) užívání software. Stejně jako u aut jste dřív musel umět řadit s meziplynem, dnes musíte umět ovládat elektronické přístroje - jiný skill, ale pořád součást výrobku.

  Podle mě to bude trvat dvě generace, než se lidé zbaví té naivity, že software je něco nepodstatného, neviditelného a nezáludného.

  10. 3. 2020, 16:21 editováno autorem komentáře

 • 11. 3. 2020 7:52

  cziss

  Vidím, že Vy jste vydírání reklamou již akceptoval, takže to asi nemá moc smysl se o tomto bavit. Tak už přispěji jenom tímto. Nebo možná sám pracujete v reklamním odvětví ;)... Ano jasně, můžeme slovíčkařit televize / televizor, ale to je trochu trapné v kontextu toho, jak ty slova mají (byť špatně) ustálené používání...

  Tady vůbec není meritem věci to, že jsou reklamy při televizním vysílání, nebo při příjmu nějaké placené / neplacené online služby s licencovaným obsahem. Meritem je to, že reklamy zobrazuje menu ZAŘÍZENÍ JAKO TAKOVÉHO. Tak už to pochopte. A opravdu mě nezajímají nějaké zlodějské / podvodné / nevímjakédalší podmínky softwaru na 1000 stránek. Nevím proč by měli. Jednou jsem zaplatil a to je zde jediné podstatné. Hardware televize je bez software nepoužitelné, v drtivé většině případů je software nenahraditelný jiným. Tedy je jeho nedělitelnou součástí. A já jako spotřebitel kupuji celek. Pokud mi výrobce tvrdí něco jiného, je to obyčejný lhář. A po pravdě nemusím vůbec nic, krom zaplacení za ten či onen produkt. Pokud ten produkt bude dělat něco jiného, než by měl, třeba zobrazovat reklamy, je jasné, že výrobce je zloděj a podvodník. Potom od něj nic dalšího nekoupím a budu doufat, že nebudu sám a výrobce buď změní svoje chování, nebo zkrachuje.

  Doufám, že ty Vaše dvě generace na toto vyděračství (protože to opravdu není nic jiného) nepřistoupí, protože tohle je cesta do pekel.

 • 12. 3. 2020 23:28

  k3dAR

  presne... dokazu (i kdyz se mi to nelibi a nechtel bych to) pochopit ze nejaka 3rd sluzba, nebo 3rd "free" aplikace zobrazuje reklamu, ale aby v vlastnim rozhrani televize od vyrobce televize se jakkoliv/kamko­liv/kdykoliv vkladali reklamy je proste TOTALNI PRASARNA.... asi jako by mi v telefonu vysklakovali reklami v (nativni)aplikaci Telefon, SMS, atd.. (ano cetl sem ze nekteri vyrobci to delaji a nechapu ze to lidi kupuji), nebo aby si clovek koupil Notebook s Windows a v prubehu prace mu OS zobrazoval reklamni prouzky (ano take tusim ta snaha byla :) to ze nekdo to povazuje za normalni nebo i jen akceptovatelne je jen dukaz stavu jejich vymyteho mozku...